Pracovní skupina CORE

Pracovní skupina CORE má na starosti agendu klíčovou pro podnikání všech našich členů a zákazníků - internetovou kontektivitu. ISP Alliance provozuje dvě datacentra – jedno v TTC a další v CE Colo (dříve Sitel). Oba uzly jsou samostatně připojeny na národní i zahraniční konektivitu a mezi sebou jsou propojeny několika nezávislými linkami. Naše centra disponují BGP routery, které zajišťují směrování datových toků mezi sítěmi členů a zákazníků ISP Alliance a Internetem. Datacentra jsou provozována tak, aby zajistila redundanci veškerých prvků mezi Internetem a lokální sítí zákazníka. V těchto centrech je tedy možné odebírat internetovou konektivitu. V obou uzlech je nyní možnost využít pro připojení 100 Mbps – 10 Gbps porty, podle potřeb zákazníka. Kapacitu portů, které je možno využít pro připojení do sítě, průběžně zvyšujeme. Nabízíme také prostor pro hosting vlastních zařízení. V TTC je navíc k dispozici serverový cluster, který je možno využít i ke službám virtuálního hostingu.

Projekt FENIX

V roce 2013 zasáhla Českou republiku intenzivní vlna DDoS útoků, jejichž cílem se stala významná česká média, banky a telekomunikační operátoři. V reakci na tuto bezprecedentní událost dali čeští ISP operátoři hlavy dohromady. Začali přemýšlet, jakým způsobem zajistit dostupnost klíčových internetových služeb během masivních DDoS útoku. Tak vznikl na půdě českého peeringového uzlu, sdružení NIX.CZ, projekt FENIX. Ten je určen společnostem, který poskytují připojení významným službám, jejichž provoz je třeba zajistit i v nejkritičtějších situacích. Členové projektu FENIX, mezi které patří i ISP Alliance, společně vyvíjejí metody, jak se co nejefektivněji bránit proti internetovým útokům a stali se trendsettery v oblasti síťové bezpečnosti. V projektu FENIX zabezpečujeme připojení podle nejpřísnějších standardů, máme vysoké požadavky na bezpečnostní certifikáty a užité technologie, a provádíme testování toho, jak si internetové služby proti útokům stojí. Udělujeme vlastní atesty důvěryhodných připojení a sítí. Více informací o projektu FENIX naleznete zde. Hannibala ani Alpy nezastavily v postupu na Řím. My jsme už o krok dál. Naše pracovní skupina CORE na rozdíl od něj vaši síť obrní tak, že proti ní neobstojí žádný nepřítel.

Řešíte internetovou konektivitu? Potřebujete služby moderních datacenter? Stojíte o internetovou službu zabezpečnou tak, že odolá všem hrozbám útoků a bude připravena na různé varianty řešení? Dejte nám vědět. Pracovní skupina CORE je tu pro vás a vaše podnikání.